2. Praca
  3. Opieka
  4. Opieka nad dziećmi
  5. Opieka nad dziećmi - Mazowieckie
  6. Opieka nad dziećmi - Siedlce
Dodane 20 maja 2024

Wychowawca SOS (k/m) - Siedlce

Lokalizacja

Siedlce

Pełny etat

Typ umowy

Umowa zlecenie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweDyspozycyjność: Praca zmianowa, Praca w weekendy, Elastyczny czas pracyMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Nasza Organizacja od prawie 40 lat niesie pomoc dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. W swojej pracy kierujemy się Polityką Ochrony Dziecka i naszym Kodeksem Etycznym. Prowadzimy SOS Wioski Dziecięce, gdzie dzieci znajdują troskliwy dom, rodzinną opiekę i bezwarunkowe wsparcie. W ramach Programu „SOS Rodzinie” rozwijamy działania profilaktyczne.

Główne zadania

Wychowawca SOS współpracuje z drugim wychowawcą prowadząc wspólnie rodzinę SOS w Wiosce Dziecięcej (placówka opiekuńczo-wychowawcza typu rodzinnego). Pełni opiekę nad dziećmi i prowadzi dom, buduje stabilną relację z każdym dzieckiem, organizuje codzienne życie rodzinne, zaspokaja potrzeby rozwojowe i emocjonalne dzieci, wspiera je w pokonywaniu trudności dydaktycznych, organizuje dzieciom czas wolny. Współpracuje z rodziną pochodzenia dzieci i specjalistami.

Wymagania
  • wykształcenie średnie i pozytywna opinia koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej lub wykształcenie wyższe z zakresu pedagogiki; pedagogiki specjalnej; psychologii; pracy socjalnej; nauk o rodzinie lub pokrewne bądź studia podyplomowe w zakresie psychologii; pedagogiki; nauk o rodzinie; resocjalizacji
  • ukończony, gotowość rozpoczęcia lub bycie w trakcie szkolenia dla kandydatów na rodziców zastępczych
  • wysoka motywacja do pracy z dziećmi
  • stabilność emocjonalna i predyspozycje psychofizyczne
  • doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą
  • umiejętność pracy w zespole, komunikatywność
  • praktyczne umiejętności życiowe
  • duża dyspozycyjność
  • niekaralność
Oferujemy
  • współpracę w oparciu o umowę zlecenie
  • szkolenia, superwizje
  • wsparcie psychologiczno-pedagogiczne i techniczno-administracyjne
  • naukę/ doskonalenie języka angielskiego/niemieckiego na platformie e-learningowej

Lokalizacja

Siedlce,

Mazowieckie

Dokładna lokalizacja
Mazowieckie, Siedlce
ID: 906207310