2. Praca
  3. HR
  4. Kadry i płace
  5. Kadry i płace - Wielkopolskie
  6. Kadry i płace - Poznań
  7. Kadry i płace - Stare Miasto
Bartłomiej
Dodane 07 maja 2024

Specjalistę/kę ds. kadr i płac

Lokalizacja

Poznań, Stare Miasto

Wymiar pracy

Współpraca B2B

Typ umowy

Inny, Samozatrudnienie

Odpowiednie doświadczenie zawodoweDyspozycyjność: Elastyczny czas pracyMiejsce pracy: Praca hybrydowa, W siedzibie firmy, Praca zdalna

Biuro Rachunkowe TAXO poszukuje do swojego zespołu Specjalistę/kę ds. kadr i płac.

Twój zakres obowiązków to m.in:

  • naliczanie wynagrodzeń chorobowych oraz zasiłków z ubezpieczenia chorobowego,

  • obsługa dokumentacji płacowej wymaganej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych,

  • rozliczanie umów cywilnoprawnych

  • sporządzanie informacji w zakresie ustalania wysokości składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA,

  • sporządzanie imiennych informacji w zakresie wysokości pobranych składek na ubezpieczenie społeczne ZUS IMIR,

  • obsługa Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS w zakresie dokumentacji ubezpieczeniowej i rozliczeniowej,

  • obsługa Pracowniczych Planów Kapitałowych w zakresie naliczania płac i podatku dochodowego,

  • sporządzenie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych (miesięcznych i rocznych) w ramach PFRON,

  • sporządzanie deklaracji podatkowych w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych m.in PIT-4 PIT-8AR

  • analiza dokumentacji przesłanej przez Klientów Biura Rachunkowego TAXO

  • przeprowadzanie konsultacji m.in z zakresu przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych czy podatku dochodowego od osób fizycznych

  • przygotowanie na wniosek Klientów Biura Rachunkowego TAXO dokumentów związanych z zatrudnieniem w tym m.in umów o pracę, umów cywilno-prawnych, umów o dzieło, kontraktów

  • przygotowanie regulaminów, rozporządzeń, instrukcji, procedur z zakresu kadr i płac

  • obsługa dokumentacji kadrowej w tym dokumentacji prowadzonej w sposób elektroniczny

  • bieżąca kontrola poprawności i aktualności badań Medycyny Pracy oraz szkoleń BHP oraz przekazywanie informacji do Klientów Biura Rachunkowego TAXO

  • współpraca przy inspekcjach i kontrolach z ZUS, PIP, US

  • przekazywanie Klientom Biura Rachunkowego TAXO comiesięcznej informacji o wysokości składki ZUS oraz potrąconych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych w celu dokonania przelewu należności na konto US;

  • bieżący kontakt z Klientami Biura

Nasze wymagania:

  • minimum czteroletnie doświadczenie na podobnym stanowisku - warunek konieczny,

  • wykształcenie wyższe,

  • znajomość obsługi programu Płatnik,

  • znajomość obsługi programu dowolnego programu kadrowo-płacowego,

  • praktyczna znajomość przepisów prawa pracy, ubezpieczeń społecznych oraz przepisów podatkowych,

  • dokładność, sumienność, odpowiedzialność, terminowość, komunikatywność,

  • umiejętność organizacji pracy własnej

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office,

  • praktyczna znajomość obsługi programu ZUS PUE

  • umiejętność pracy w zespole jak również umiejętność pracy własnej

To możemy Ci zaoferować:

  • Unikatowe doświadczenie w szybko rozwijającym się biurze

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o wskazany typ umowy: B2B

  • Atrakcyjne wynagrodzenie zależne od posiadanego doświadczenia

  • Niezbędne narzędzia pracy

  • Nieformalną atmosferę pracy w profesjonalnym zespole

  • Cykliczne szkolenia zespołu z aktualnych zmian w przepisach pozwalające na podnoszenie swoich kompetencji zawodowych I umiejętności

  • Elastyczny czas pracy

  • Praca zdalna lub stacjonarna

Wielkopolskie

Wielkopolskie, Poznań, Stare Miasto
ID: 914039198