2. Praca
  3. Opieka
  4. Opieka nad seniorami i chorymi
  5. Opieka nad seniorami i chorymi - Kujawsko-pomorskie
  6. Opieka nad seniorami i chorymi - Toruń
Dodane 07 maja 2024

Opiekun medyczny w ŚDS "Arkadia" w Toruniu

Lokalizacja

Toruń

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: W siedzibie firmy

Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Arkadia" w Toruniu poszukuje opiekuna medycznego do ŚDS "Arkadia". Ośrodek ten prowadzimy dla osób z głęboką i wieloraką niepełnosprawnością. Stanowisko dostępne jest od zaraz.

Jakie są nasze oczekiwania?

  • uprawnienia opiekuna medycznego;

  • doświadczenie w pracy z osobami z niepełnosprawnościami.

 Zakres obowiązków:

  • Wykonywanie pracy na rzecz uczestników ŚDS;

  • Kontrola stanu zdrowia uczestników ŚDS;

  • Prowadzenie pielęgnacji uczestników w tym wsparcie podczas czynności toaletowych;

  • Karmienie uczestników ŚDS;

  • Dbanie o dobrostan uczestników;

  • Stosowanie komunikacji alternatywnej zgodnej z indywidualnym systemem komunikacji uczestnika;

  • Wsparcie uczestników przy rozwijaniu umiejętności wykonywania czynności samoobsługowych zgodnie z indywidualnym planem postępowania wspierająco-aktywizującego;

  • Wsparcie uczestników podczas zajęć terapeutycznych;

  • Wsparcie przy niwelowaniu zachowań trudnych uczestnika;

  • Zabezpieczanie uczestników w przypadku wystąpienia zachowań agresywnych lub autoagresywnych;

  • Tworzenie procedur postępowania przy czynnościach pielęgnacyjnych i karmieniu;

  • Kontakt z rodzicami w zakresie nauki czynności pielęgnacyjnych;

  • Współpraca z kadrą Fundacji;

  • Inne obowiązki delegowane przez bezpośredniego przełożonego.

Warunki zatrudnienia

  • umowa o pracę, pełen etat;

  • praca od poniedziałku do piątku

Oferujemy:

  • pracę z wymagającym uczestnikiem, dającą duże pole do rozwoju;

  • ciekawe szkolenia;

  • superwizję.

Lokalizacja

Toruń,

Kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorskie, Toruń
ID: 857294650