2. Praca
  3. Finanse / księgowość
  4. Księgowość
  5. Księgowość - Wielkopolskie
  6. Księgowość - Poznań
  7. Księgowość - Piątkowo
Dział HR
Dodane Dzisiaj o 08:59

Główna księgowa/Główny księgowy

Lokalizacja

Poznań, Piątkowo

Pełny etat

Typ umowy

Umowa o pracę

Odpowiednie doświadczenie zawodoweMiejsce pracy: Praca hybrydowa, W siedzibie firmy

Opis

POLIPOL. ludzie i meble

Grupa POLIPOL to dziś jedno z największych i najnowocześniejszych w Europie przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji mebli tapicerowanych. Tworzymy produkty jedyne w swoim rodzaju dzięki unikatowemu połączeniu umiejętności pracowników, ich pasji do tworzenia oraz najwyższej jakości surowców. W centrum naszych zainteresowań zawsze znajduje się człowiek. Zarówno Klient, jak i Pracownik. Wiemy, że to jego kunszt, jego energia i jego nadzwyczajność, jest naszą siłą i kluczową przewagą na rynku.

W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osoby na stanowisko:

miejsce pracy: Poznań/Wągrowiec

Zakres obowiązków:

  • współpraca z działami księgowymi spółek z Grupy Polipol w celu optymalizacji i ujednolicenia procesów i procedur księgowych

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z ustawą o rachunkowości dla wybranych spółek należących do Grupy Polipol - spółki usługowej, transportowej i produkcyjnej

  • sporządzanie deklaracji podatkowych, JPK, sprawozdań finansowych oraz sprawozdań NBP i GUS

  • sporządzanie deklaracji na podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek od środków transportu

  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi w tym: organami podatkowymi, GUS, audytorami, bankami, ubezpieczycielami

  • przygotowywanie przelewów bankowych, dekretacja dokumentów księgowych i uzgadnianie rozrachunków

  • rozliczanie inwestycji i prowadzenie ewidencji środków trwałych

  • przygotowywanie informacji finansowych dla zarządu, zarówno okresowych, jak i doraźnych, w zależności od potrzeb

  • bieżące monitorowanie zmian w przepisach rachunkowych i podatkowych oraz przygotowywanie niezbędnych instrukcji

  • zarządzanie zespołem składającym się z dwóch księgowych (koordynowanie pracy, planowanie, delegowanie zadań, nadzór, motywowanie, rozwój)

Nasze wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (preferowane kierunki: rachunkowość, finanse, ekonomia)

  • minimum pięcioletnie doświadczenie w pracy w księgowości

  • praktyczna znajomość przepisów z zakresu prawa rachunkowego i podatkowego

  • umiejętność obsługi systemu SAP (ewentualnie innego systemu klasy ERP)

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie MS Excel)

  • znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację

  • umiejętność analitycznego myślenia, dobra organizacja pracy własnej, zaangażowanie, skrupulatność, terminowość

  • nastawienie na współpracę i umiejętność komunikacji, mile widziane doświadczenie w zarządzaniu zespołem

Oferujemy:

  • możliwość zdobycia cennego doświadczenia w firmie będącej liderem europejskiej branży meblarskiej

  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet benefitów pozapłacowych

  • realny wpływ na funkcjonowanie działu księgowego i ciekawe zadania realizowane w przyjaznej atmosferze

  • pracę w międzynarodowym środowisku z praktycznym wykorzystaniem języka angielskiego i/lub niemieckiego

  • możliwość rozwoju zawodowego

Zainteresowane osoby prosimy o przesłanie aplikacji za pomocą formularza dostępnego pod przyciskiem "Aplikuj teraz"

Polipol Service-Center Polska Sp. z o.o., aleja Polinova 1, 62-100 Wągrowiec

Miejsce wykonywania pracy:

- w początkowej fazie aleja Polinova 1, Wągrowiec, następnie ul. Piątkowska, Poznań oraz cykliczne wizyty w Wągrowcu gdzie jest zespół księgowy lub Wągrowiec w pełnym wymiarze

Aplikowanie na stronie ogłoszeniodawcy

Wielkopolskie

Wielkopolskie, Poznań, Piątkowo
ID: 918183049